22 هزار تن برنج وارداتی

22 هزار تن برنج وارداتی

 

22هزار تن برنج وارداتی در ماه محرم توزیع می شود

معاون بازرگانی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: با هدف تنظیم بازار ماه محرم در مرحله اول ۲۲ هزار تن برنج وارداتی در سطح ۲۸ استان منهای سه استان تولید کننده برنج کشور (گیلان، مازندران و گلستان) توزیع خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ،حسن عباسی معروفان در مصاحبه با رادیو اقتصاد از توزیع شکر و گوشت مرغ در این ماه هم خبرداد و افزود: برنج و شکر از طریق شرکت بازرگانی دولتی و گوشت مرغ از کانال شرکت پشتیبانی اموردام وزارت جهاد کشاورزی توزیع خواهد شد.

وی همچنین با بیان اینکه ممنوعیت واردات برنج به کشورهمچنان به قوت خود باقیست، اظهارداشت: طبق قانون در زمان تولید برنج داخلی یعنی از اول مرداد ماه به مدت چهار ماه واردات برنج به کشور با هدف حمایت از تولید داخلی و تولیدکنندگان ممنوع می باشد.

معاون بازرگانی شرکت بازرگانی دولتی ایران حمایت از تولید داخلی را یک ضرورت در کشور دانست و گفت: بخش عمده اشتغال کشور در مناطق روستایی و شهرهای کوچک مربوط به حوزه کشاورزی است.

وی در ادامه افزود: دولتمردان و سیاست گذاران کشور همواره بر حمایت بی شائبه از اشتغال و تولید داخلی تاکید دارند چرا که تولید قلب اقتصاد ملی است.
عباسی معروفان تصریح کرد: هر سال طبق معمول مصرف برنج وارداتی و شکر در ماه محرم بیشتر می شود و به همین دلیل وزارت جهاد کشاورزی با هدف تنظیم بازار تصمیم گرفت در تمامی استان های کشور به جزء گیلان، مازندران و گلستان برنج توزیع کند این در حالی است که واردات برنج همچنان ممنوع است.

وی با اعلام خبری مبنی بر اینکه سالانه دو میلیون و ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تن برنج مرغوب در کشور تولید می شود، افزود: قیمت برنج داخلی به دلیل کیفیت بالا گران تر از برنج خارجی است. در حال حاضر با کیفیت ترین برنج درمحل تولید (شالیکوبی ها) بین ۸ تا ۹ هزار تومان و قیمت برنج پر محصول بین ۵ تا ۶ هزار تومان است.
معاون بازرگانی شرکت بازرگانی دولتی ایران تصریح کرد: قیمت برنج در محل تولید افزایش بی رویه نداشته بلکه این رشد قیمت منطقی و معقول بوده است.

 

منبع خبر : سایت رسمی اتاق اصناف ایران

 

کدخبر 121